Seikluspark

 

Seiklusrajad:

  • Rada. Mudilase seiklus- on mõeldud alates 3. aastastele lastele lõbusaks turnimiseks.
  • 1.-2. Rada. Kaks põnevat rada koos kahekümne mängu ja lõpu laskumistega ootavad turnima lapsi alates 5. eluaastast.
  • 2.-5. Rada on läbitav noortele kui ka täiskasvanule. Sisaldab liuglemist lumelaual, Tarzani hüpet, seiklemist vaatlustorni, võimalust sõita jalgrattaga üle oru ja vabalangushüpet. Rajad lähevad järjest raskemaks. Viimane 5. rada nõuab head füüsilist vormi kui ka julgust ronida 12m kõrgusel ning sooritada vabalangushüpe.
  • Õhusõidud sisaldavad endas kahte pikka laskumist- esimene on mäe tipust alla laskumistorni ja teine tornist tagasi mäe jalamile.


Ajalugu:

1959.aastal asusid Türi spordientusiastid linna külje alla Kõrgessaarde rajama suusahüppetrampliini: mäekülg puhastati puudest, ehitati 15 meetrit pikk ja voore laelt veel 8 meetrit kõrgemale tõusev puidunõlv. Selline ligi 30 meetri pikkuse hoovõturajaga ja voore jalamilt 30 meetri kõrgusele tõusvalt trampliinilt pidi saama teha kuni 32 meetri pikkuseid suusahüppeid. Paraku jäi Türi kui suusahüppekantsi ajalugu lühikeseks: 1967. aasta 6. augustil Eestit räsinud torm lükkas hüppemäe puitkonstruktsiooni külili. Taastama seda enam ei hakatud. Peagi kattusid endise hüppemäe nõlvad lepavõsaga.

2016. aasta algul alustati samasse kohta Leader fondi toel Türi Elamuspargi rajamist. Esimese etapina valmisid madal- ja kõrgseiklusrajad, erilahendusega õhusõidud, adrenaliini lisavad vabalangushüpe, vaatetorn ja võimalus sõita trossil jalgrattaga üle oru.